Online platba kartou
z vašeho eshopu

Současný trend v elektronických obchodech je možnost platby za objednané zboží online platební kartou přes internet. Pro eshopy určené pro zahraniční zákazníky je online platna kartou prakticky nutností. Pro některé eshopy založené na otevřených systémech jsou k dispozici platební moduly od platiti.cz.

Jedna z nejpoužívanějších platebních bran pro online platbu kartou je bráne GP WebPay. Tato brána je pro zákazníky velice jednoduchá, zadává se pouze číslo kreditní karty, expirace a CVV kód. Brána dokáže přijímat kromě CZK i cízí měny jako EUR, USD a GBP. Na straně spolupracující banky jsou pak tyto měny vedeny na samostatné účty, takže obchodník netratí na měnovém převodu. Brána GP WebPay navíc umožňuje přijímat v libovolné výši, která je omezena pouze limitem na straně plátce.

Integraci brány GP WebPay do eshopu lze provést standardní instalací platebního modulu pro GP WebPay. Jeden z nejoblíbenějších eshopových systémů je Joomla VirtueMart. Pro VirteMart je k dispozici modul GP WebPay pro VirtueMart. Tento modul umožňuje platby ve všech měnách podporovaných bránou. Pokud eshop používá i další měny, modul je vybaven automatickým převodem na jednu z měn podporovaných bránou.

PrestaShop je velmi kvalitní eshopový systém s mnoha možnostmi variant produktů, slev a sledování objednávek. Pro tento eshop je k dispozici pltabní modul GP WebPay pro PrestaShop.

Dalším podporovaným eshopem je OpenCart. Jedná se o relativně nový eshopový systém, který je velmi rychlý bez větších požadavků na výkon hostingového serveru. Pro tento eshop je k dispozici pltabení modul GP WebPay pro OpenCart. K dispozici je i varianta pro GP WebPay pro ZenCart a OsCommerce.

Plánujete-li vlastní vývoj eshopu na zakázku, můžete pro integraci použít knihovny GP WebPay pro PHP a pro ASP.NET.

Platební brána PayU umožňuje přijímat platby online a to jak platební kartou, tak i převodem na účet, složenkou a celou řadou dalších bankovních převodů. Výhodou je nulový zřizovací poplatek ze strany provozovatele brány. K dispozici jsou moduly PayU pro VirtueMart, PayU pro OpenCart a další. Plánujeteli vlastní vývoj eshopu na zakázku, můžete pro integraci použít knihovny GP WebPay pro PHP a ASP.NET (C#, VB).

 

Diskuse
Prázdná diskuse Přidat příspěvek