Oprava souboru MS Office
včetně formátování a obrázků

Někdy se stane, že programy z balíku Microsoft Office po sobě nedokáží znovu otevřít dříve uložený dokument s tím, že je soubor poškozený. Nestává se to příliš často, ale i tak je to velice nepříjemné a nepomůže aní časté ukládání souborů.

Standardní nástroje pro obnovení MS Office souborů na úplné obnovení nestačí, protože dokáží zachránit obvykle pouze neformátovaný text bez obrázků a se spoustou symbolů navíc. Takže je jejich užitečnost jen polovičatá, a pokud se jedná o pěkně formátovaný dokument se spoustou obrázků, který je nutné v zápětí odevzdat, tak prakticky nulová.

Nalezl jsem však program, který dokáže obnovit poškozené soubory MS Office i s veškerým formátováním a obrázky a to včetně formátů MS Office 2007. Nejedná se přitom o žádný opravný nástroj. Je to konkurenční balík OpenOffice! Stačí v něm pouze poškozený soubor normálně otevřít a uložit.

Autoři OpenOffice dotáhli kompatibillitu s formáty MS Office k takové dokonalosti, že je s nimi kompatibilnější více než MS Office samotné!

 

Diskuse

Datum: 11/07/2009 17:53   Autor: MH   (ip: 89.176.204.243)
Předmětu: diky za dobry typ
Chci poděkovat za skvělý typ na záchranu velmi cenného textového souboru ve Wordu pomocí Open office, ještě jednou dík a doporučuji v případě nouze vyzkoušet.

Datum: 08/09/2011 22:52   Autor: Petr   (ip: 213.226.232.95)
Předmětu: dotaz
Zdravím ;) Vyzkoušel jsem tuto radu, ale při pokusu o otevření souboru se mi zobrazilo toto: obecná chyba. obecná chyba vstupu/výstupu...Nevíte prosím, co s tím? Předem děkuji za odpověď s pozdravem Petr ;)

Datum: 03/02/2012 9:51   Autor: Tomáš   (ip: 80.188.241.143)
Předmětu: dobrá rada, ale ne pro všechny
nepodařilo se, některé text. soubory se zobrazují jako nečitelné \"paznaky\" (obrázky a grafika se neobjeví vůbec), ostatní nejdou otevřít a hlásí to chybu

Přidat příspěvek